Dsc08683_original

Katru gadu oktobra sākumā Daugavpilī notiek "Brīvprātīgo nedēļa", ko rīko Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa. Šī pasākuma mērķis ir iepazīstināt ieinteresētos jauniešus ar brīvprātīgo aktivitātēm visdažādākajos virzienos, sākot ar darbu dzīvnieku patversmē un beidzot ar palīdzību vecāka gadagājuma cilvēkiem. Šogad, ņemot vērā situāciju ar Covid-19, "Brīvprātīgo nedēļa" norisinās tiešsaistē.

Jaunatnes nodaļa organizēja īpašas tiešsaistes translācijas, kurās stāsta gan par brīvprātīgā darba praktiskajiem, gan juridiskajiem aspektiem, tostarp arī par starptautisko brīvprātīgo darbu. Otrais vebinārs ar brīvprātīgā darba organizatoru prezentācijām notiks 9. oktobrī plkst. 15.00 Jaunatnes nodaļas Facebook lapā.

Šī sarežģītā gada laikā Daugavpils brīvprātīgie aktīvi palīdzēja cilvēkiem, kuri ievēroja pašizolāciju vai, būdami riska grupā, centās neatstāt savas mājas. Latvijā šim nolūkam tika izveidota programma “Paliec mājās”, kurā iesaistījās brīvprātīgie, izmantojot īpašu mobilo lietotni.

Neskatoties uz pašreizējo situāciju, šī gada 5. decembrī, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, Jaunatnes nodaļa joprojām plāno rīkot pasākumu aktīvāko brīvprātīgo apbalvošanai. Ja tas būs iespējams, tas notiks, ievērojot visus drošības pasākumus – kandidātu izvirzīšana sāksies pēc mēneša.

Plašāka informācija par brīvprātīgo kustību Latvijā un Daugavpilī ir pieejama portālā brivpratigie.lv un Jaunatnes nodaļas vietnē jaunatne.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.