Jls_web_plakats_2020_3_original

28.09.2020.

Latgales reģiona jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem tiek aicināti pieteikties militāri patriotiskajai spēlei brīvā dabā „Jaunie Latvijas sargi”, kas notiks 9. oktobrī Daugavpilī un 16. oktobrī Ludzā. Dalība spēlē ir bez maksas, un to organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa un Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Gimnasium”.

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāizpilda pieteikuma elektroniskā anketa, ko var atrast mājas lapā https://jaunielatvijassargi.lv vai jāaizpilda pieteikuma anketa word formātā, ko var atrast pielikumā, un to jānosūta uz e-pastu latgalessargi@gmail.com. Pieteikuma anketā jauniešiem jāsniedz atbildes uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī jāapraksta sava motivācija piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs atsūtītās pieteikuma anketas un uz katru spēli izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Atbrīvo Daugavpili!” un “Atbrīvo Ludzu!”.

Spēle simulēs Latvijas Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāv no diviem posmiem, kur pirmais ir apmācības sešās darbnīcās, kurās tiks iekļauts: pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos; pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēptā pārvietošanās; ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai; lauka un stacionārā šaušana; sakaru pamatprincipi - Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts; līderības un izdzīvošanas pamatprincipi. Spēles otru posmu veido misijas skrējiens, kurā jaunieši pielietos spēles pirmajā posmā iegūtās zināšanas un prasmes.

Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības aizsācējs Latvijā Kaspars Zlidnis.

Spēles „Jaunie Latvijas sargi” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem un interesantiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  darbošanās komandā, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

 

Spēles norisi atbalsta Nacionālie bruņotie spēki, z/s “Ezerkauliņi”, “NRJ PRINTING” un Maiznīca Flora.

 

Sandra Galgāne

Projekta vadītāja, +371 26477549

E-pasts: latgalessargi@gmail.com

Piesaistītie faili: