Jaunie Latgales sargi

„Jaunie Latgales sargi” ir aizraujošas piedzīvojumu sacensības brīvā dabā Daugavpils cietoksnī, kuru laikā jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem var apgūt jaunas prasmes un iemaņas, padziļināt Latvijas vēstures zināšanas, piedalīties reālās misijās, kuru laikā tiks noskaidrotas ātrākās, precīzākās un saliedētākās komandas.

Informācija dalībniekiem

Latgales reģiona jaunieši tiek aicināti pieteikties militāri patriotiskā spēlē „Jaunie Latgales sargi”, kas notiks 2017.gada 14.decembrī Daugavpils cietoksnī. Jaunieši tiek aicināti veidot komandas un pieteikties spēlei! Projekts norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un veltīts Latgales kongresa simtgadei.

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā jaunatne.daugavpils.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs atsūtītās pieteikuma anketas un uz spēli Daugavpilī izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Atbrīvo Daugavpili!”.

Pirmās vietas ieguvēji izcīnīs jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK, otrās vietas ieguvēji - Līvu Akvaparka dāvanu karti un trešās vietas ieguvēji balvā iegūs apmeklējumu uz kādu no “Escape Room” labirintiem.

Spēle simulēs Latvijas Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības pamatprincipi, izdzīvošanas pamatprincipi) un misijas skrējiena „Atbrīvo Daugavpili!”, kurā jaunieši varēs pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Spēles „Jaunie Latgales sargi” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem un interesantiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, darbošanās komandā, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa un SIA Gimnasium.

Spēli atbalsta: LR Kultūras ministrija, Tallink, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca, „Latvijas Republikas Nacionālie bruņotie spēki”.

Plakats_1
Plakats_2

Spēles dienas kārtība 14.12.2017.
Laiks Darbība
08:30 – 09:15 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija
08:30 – 09:50 Ierindas mācība un disciplīnas apgūšana; gatavošanās atklāšanas parādei
10:00 – 10:45 Pasākuma svinīga atklāšana
10:45 – 12:10 Nodarbības:
1. Pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos.
2. Pārvietošanās pēc kartes un kompasa – orientēšanās ABC
3. Tuvcīņas elementu apguve
4. Latvijas Brīvības cīņu vēsture
5. Slēpta pārvietošanās
6. Šaušanas apmācība
12:15 – 12:45 Pusdienas
13:00 – 16:20 Misijas skrējiens „Atbrīvo Daugavpili!”
16:25 – 17:00 Rezultātu skaitīšana
17:00 – 17:30 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana
17:30 – 18:00 Fotografēšanās ar spēles vadītāju, rezultātu uzzināšana, spēles notikumu pārrunāšana
18:00 – 19:00 Novākšanās, teritorijas sakopšana


Informācija par komandas ekipējumu

Lejupielādēt (DOCX)

Komandas

Zasas sargi (Zasas vidusskola)
Komandas dalībnieki: Ēriks Aizupietis, Artis Godļevskis, Raivis Aišpurs, Ieva Austruma, Inese Korņejeva, Iveta Korņejeva


Daugavieši (Vaboles vidusskola)
Komandas dalībnieki: Guntars Veliks, Amanda Sauša, Antra Bruņeniece, Aivars Kudeika, Normunds Morkons, Elīza Skrupska


Sēlijas Lāčplēši (Daugavpils novada Salienas vidusskola)
Komandas dalībnieki: Anastasija Zavadska, Lidija Dvorjaņikova, Andrejs Abrazevičs, Rihards Mažuta, Anna Šeršņova, Eduards Fedotovs


Bellatores (Daugavpils 9.vidusskola)
Komandas dalībnieki: Sandra Grobiņa, Daniels Roščiks, Artjoms Trofimovs, Ivans Ivanovs, Karina Aleksandrova, Anastasija Abapolova


Rzezyca (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija)
Komandas dalībnieki: Megija Medne, Elizabete Rupā, Elizabete Groce, Domeniks Svikša, Dairis Augstkalns, Ervīns Tārauds


Melnās beretes (J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija)
Komandas dalībnieki: Artūrs Jankovskis, Vjačeslavs Kozlovskis, Ritvars Balodis, Sofija Daņileviča, Viktorija Filoņenko, Nadežda Baranovska


Ūzulzeiļis (Daugavpils 10.vidusskola)
Komandas dalībnieki: Maksims Kaščejevs, Renāts Jakubovskis, Jevgenijs Šiļins, Jeļizaveta Šimane, Marija Vertinska, Anna Ziziļeva


Spicie vienībnieki (Daugavpils Vienības pamatskola)
Komandas dalībnieki: Edvīns Graudiņš, Imants Usačovs, Daniels Vanags, Anastasija Naumova, Daniela Pimenova, Veronika Maskaļova


Putniņi (Daugavpils Valsts ģimnāzija)
Komandas dalībnieki: Kristofers Krumpāns, Sņežana Skudra, Marks Pabērzs, Laura Kūliņa, Rimants Rodčenko, Gita Bernāne


IBUYPOWER (Daugavpils Valsts ģimnāzija)
Komandas dalībnieki: Dainis Ivanovs, Edgars Lukovskis, Edgars Kursišs, Samanta Bidzāne, Marita Abramoviča, Anna Filimonova


Spartieši (Daugavpils Saskaņas pamatskola)
Komandas dalībnieki: Arturs Ozerskis, Aivis Vērdiņš, Sandis Vaģelis, Nellija Mihejeva, Ineta Dukšinska, Liāna Razaščonoka


Mērķa Trieciens (Daugavpils Krievu vidusskola)
Komandas dalībnieki: Pjotrs Golubevs, Aleksandrs Paškevičs, Adrians Libiņš, Madara Stašāne, Marija Dolgopolova, Jeļizaveta Zalivanskiha


Punktiņš (Vaboles vidusskola, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Kalupes pamatskola, DDMV Saules skola)
Komandas dalībnieki: Tamara Jefremova, Daina Maskalāne, Līga Meženika, Igors Birke, Mareks Meženiks Meženiks, Matīss Avotnieks


Garā stiprie (Daugavpils Centra vidusskola)
Komandas dalībnieki: Aleksandrs Akifjevs, Grigorijs Akifjevs, Sergejs Sokolovs, Viktorija Naumova, Karolina Papsuja, Tatjana Bogdanova


Dvinskas sargi (Daugavpils 17. vidusskola)
Komandas dalībnieki: Anželika Parfjonova, Kirils Iljins, Reičela Bednikova, Tatjana Tarasova, Andrejs Kudrjašovs, Arturs Zvirbulis


Jaunās Forštates sargi (Daugavpils 16. vidusskola)
Komandas dalībnieki: Viktorija Čebuņičeva, Arina Jefremova, Diana Božko, Gaijs Julijs Baranovs, Leons Škuts, Ivans Dubodelovs


Mitohondriji (Daugavpils 12. vidusskola)
Komandas dalībnieki: Valerija Fiļimonova, Žanis Saule, Laura Baltace, Ligita Golovko, Andrejs Nikolaevs, Ilja Čemis


Liesmojoša Vērpete (Daugavpils 10.vidusskola, Daugavpils 13.vidusskola, Krievu licejs)
Komandas dalībnieki: Jekaterina Vasiļjeva, Maksims Roļščikovs, Elīna Gumarova, Nikolais Trifonovs, Ļubova Glagoljeva, Aleksejs Kudelkins