Jaunie_latvijas_sargi_original

Jau sesto gadu, 11.oktobrī Daugavpilī drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē „Jaunie Latvijas sargi”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks plkst.10.00 Daugavpils cietoksnī.

Lai piedalītos spēlē, jauniešiem bija jāaizpilda anketa mājas lapā https://jaunatne.daugavpils.lv/ vai www.jaunielatvijassargi.lv, jāatbild uz vēstures jautājumiem un jāuzraksta motivācijas vēstule. Jauniešu rakstītais liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem. 

Komanda „ Asie Pipariņi” no Daugavpils Valsts ģimnāzija savā motivācijas vēstulē raksta: “Asie pipari piedalās spēlē Jaunie Latvijas sargi jau ne pirmo reizi. Šī spēle ir ļoti patriotiska, māca disciplīnu, uzticēšanos komandas biedriem, māca sadarboties un palīdzēt viens otram. Piedalāmies atkārtoti, bet citā sastāvā, jo ļoti vēlamies pārbaudīt savas spējas un apliecināt savas prasmes. Šāda veida pasākumi saliedē komandu, dalībnieki spēj parādīt savas spēcīgākās puses, vai pat atrast kādus talantus.”

Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandas “Spartieši” jauniešu motivācija ir sekojoša: “Mūsu komanda „Spartieši” ir neatlaidīgi, spēcīgi un vienoti tādi kā spartieši Senajā Grieķijā. Mūs iedvesmo mūsu valsts vēsture, kuru mums māca mūsu klases audzinātāja, un drošības sajūta valstī, kuru mums ikdienas nodrošina Nacionālie bruņotie spēki. Mūsu mērķis ir pilnveidot sevi un iejusties Latvijas sargu lomā. Mēs saprotam, ka bez cīņas nav uzvaras. To var panākt tikai strādājot kopā plecu pie pleca. Komandā visi esam dažādi, bet tas arī veido mūs par unikālu un stipru komandu. Katrs no mums sniedz komandai kaut ko īpašu un nepieciešamu. Pa vienam mēs esam stipri, bet kopā mēs esam neuzvarami! Spēks rodas tad, ja mēs esam vienoti un cīnāmies kopā par to, kam ticam!”

Savukārt komanda “Cietie rieksti” no Kaunatas vidusskola raksta: “Mēs piedalāmie šajā spēlē, jo mūsu komandas pārstāvji nākotnē vēlas savu profesiju saistīt ar Latvijas aizsardzību, konkrētāk ar kinologiem, zemessargiem, NBS. Vēlamies aizsargāt Latviju un tās teritoriju, neskatoties ne uz kādām grūtībām un šķēršļiem. Šogad mums ir vēl lielāka motivācija piedalīties, jo kopš pagājušā gada ir uzkrāta pieredze. Mēs atkal vēlamies izjust tās neaprakstāmas emocijas, ko ieguvām spēlē.”.

 

Pasākuma laikā Latvijas armijas karavīru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, tuvcīņas elementus, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa, kā arī ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atbrīvo Daugavpili!”, kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un jaunieši varēs praksē pielietot apgūtās zināšanas un iemaņas.

 

1.vietas ieguvēji balvā saņems jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK.

 

Komandu veikumu vēros un pasākumu vadīs ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

 

Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

 

Pasākuma dienas kārtība:

8:30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija

10:00 Pasākuma svinīga atklāšana

10:15 – 12:10 Nodarbības

12:15 – 12:45 Pusdienas

13:00 – 16:20 Misijas skrējiens “Atbrīvo Daugavpili!”

17:00 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana

 

Spēle jauniešiem ir bez maksas. To organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa sadarbībā SIA “Gimnasium”. Spēli atbalsta Tallink, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca, Nacionālie bruņotie spēki un Ezerkauliņi.

 

Šogad spēlē piedalīsies 23 komandas, 138 jaunieši piedalīsies spēlē no dažādām Latgales novada skolām: Kaunatas vidusskolas, Rēzeknes 1.ģimnāzijas, Dagdas vidusskolas, Salienas vidusskolas, Biķernieku pamatskolas, Daugavpils 12.vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Būvniecības tehnikuma, Daugavpils Centra vidusskolas, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas, Daugavpils 17.vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils 9.vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja, PIKC DDMV Saules skolas.

 

Plašāka informācija:

Sandra Galgāne

Projekta koordinatore

+371 26477549

latagalessargi@gmail.com