%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%be%d0%b5_original

Jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem aicināti līdz 31.janvārim pieteikties Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) īstenotajam jauniešu demokrātijas projektam "Jaunā Eiroparlamenta paaudze: demokrātija vienotā Eiropā" (yMED).

Dalība „yMED” projektā jauniešiem dos unikālu iespēju kļūt par jauniešu Eiropas Parlamenta locekli un piedalīties Eiropas Parlamenta sesijas simulācijā, kas notiks LLU 16.-22. martā.

Piedaloties projektā, jaunietim būs iespēja:

· pieredzēt Eiropas Parlamenta lēmumu pieņemšanas procesu, izteikt savu viedokli un pieņemt rezolūcijas par svarīgiem jautājumiem, kas ietekmē jauniešu dzīves kvalitāti (jauniešu bezdarbs, izglītība, veselība, sociālā atstumtība u.c.);

· kļūt par vienu no dalībniekiem, kam būs iespēja doties uz Briseli Eiropas Savienības institūciju vizītē; 

· iepazīties ar gandrīz 80 jauniešiem no sešām dažādām Eiropas valstīm;

· gūt jaunu pieredzi un zināšanas, piedaloties starpkultūru vakaros, kopējās sporta aktivitātēs, mūzikas un deju pasākumos u.c.

Lai piedalītos projektā, jāaizpilda pieteikuma forma, līdz 31.janvārim tā jānosūta uz e-pastu le_ro@inbox.lv vai lelde.rozentale93@gmail.com un februārī jābūt gatavam piedalīties divu dienu sagatavošanas apmācību seminārā, kur tiks nodrošināta nepieciešamā informācija, lai jaunietis gūtu iemaņas, prasmes un zināšanas par Eiropas Parlamentu.

Neskaidrību gadījumā un sīkākas informācijas iegūšanas nolūkos var sazināties ar projekta vadītāju Daci Mauliņu, sūtot e-pastu uz dace.maulina@llu.lv vai zvanot uz tālruni 63005693.

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Tā galvenie mērķi ir veicināt jauniešu aktīvu pilsonisko apziņu un Eiropas pilsonību, attīstīt vienotību un sekmēt iecietību jauniešu vidū un veicināt dažādu valstu jauniešu savstarpējo izpratni.

Projekta īstenošanā piedalās 13 sadarbības partneru organizācijas sešās Eiropas valstīs – Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Horvātijā, Čehijā un Rumānijā.

Informāciju sagatavoja Maija Jankevica, LLU Projektu daļas pārstāve.

Piesaistītie faili: