Rotko_original

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra jaunā ekspozīciju sezona piedāvās tumšajos ziemas mēnešos skatītājam gremdēties mākslinieku radītajā sirreālajā pasaulē, kuras mītiskie un pasakainie tēli būs par izciliem pavadoņiem Ziemassvētku mistēriju priekšvakarā: Salvadora Dali  darbu izstāde "SIRREĀLĀ MATERIALIZĀCIJA", Eduarda Pustovoitova izstāde „SAPŅI.TURPINĀJUMS”, Jura  Utāna  izstāde "FLAI - ĻETALKA - FLY", Pjotra Hudobčonoka izstāde  "DAUGAVPILS 20. GS. SĀKUMĀ", tekstila un šķiedru mākslas miniatūru izstāde „DZIESMA DAUGAVAI”.

Projektu ekspozīciju sektorā (C) no 2013. gada 16. novembra līdz 2014. gada 18. janvārim Salvadora Dali  darbu izstāde "SIRREĀLĀ MATERIALIZĀCIJA".

Salvadors Dalī (1904. gada 11. maijs – 1989. gada 23. janvāris) Spāņu izcelsmes gleznotājs, grafiķis, skulptors, režisors, rakstnieks – viens no slavenākajiem sirreālisma pārstāvjiem. Salvadors Dalī pirmām kārtām bija intelektuāls gleznotājs, kurš savos mākslas darbos skatītājiem rādīja savas teorijas un idejas. Viņaprāt, svarīgāk bija parādīt nevis to, ko redz cilvēka acis, bet gan to, ko viņš jūt, domā, pārdzīvo, iespējams, pašam pat neapzinoties.

Izstādes mērķis ir palīdzēt skatītājiem ieraudzīt un saprast, kā S. Dalī sev raksturīgajā īpatnējā mākslas valodā materializēja savas sirreālās idejas un uzskatus.

Projektu ekspozīciju sektorā (C) no 2013. gada 16. novembra līdz 2014. gada 20. janvārim Eduarda Pustovoitova izstāde „SAPŅI.TURPINĀJUMS”

Eduards Pustovoitovs – kādreiz jauns rīdzinieks, jūrnieks, kurš 1990. gadu sākumā nejauši apmeklēja Modernās mākslas muzeju Amsterdamā un kļuva par pasaulslavenu, ģeniālu gleznotāju, kuru mēdz dēvēt par jaunās mākslas filosofijas atklājēju, S. Dalī sekotāju un sirreālisma pārstāvi. Viņam raksturīgo stilu amerikāņi dēvē par „ekspresīvo sintētismu”. Viņa misticisma pārpilni, dziļie darbi ir hipnotiski un nespēj atstāt vērotāju vienaldzīgu.

Laikmetīgās mākslas sektorā (B) no 2013.gada 16. novembra  līdz 2014. gada 20. janvārim Jura  Utāna  izstāde "FLAI - ĻETALKA - FLY".

Juris Utāns (dzimis 1959. gadā Rīgā) - viens no spilgtākajiem un ekstravagantākajiem latviešu laikmetīgās glezniecības pārstāvjiem, kurš savā radošajā darbā pēta visiem nozīmīgas tēmas, uzsvaru liekot uz agresīvajiem sižetiem un biedējošiem tipāžiem. Trāpīgi akcentējot iracionalitāti apkārtesošajā ikdienā, mākslinieks - reizē kaitinot un uzbudinot skatītāju - aicina kritiski lūkoties apkārt notiekošajā. Viņa paša radītā definīcija par sevi ir: "Varbūt es gleznoju slikti, bet tas ir labākais, ko varu izdarīt visgodīgāk."

B sektora Intro zālē no 2013. gada 16. novembra  līdz 2013. gada 16. decembrim Pjotra Hudobčonoka izstāde  "DAUGAVPILS 20. GS. SĀKUMĀ".

Pjotrs Hudobčonoks (dz. 1947. g.) – pazīstams daugavpilietis, brīvmākslinieks, kuram raksturīgs īpatnējs stils – viņa darbi ir spilgta un krāsaina tēlniecības un glezniecības sintēze, viņu saista emociju un cilvēciskuma attēlošana. Māksliniekam tuvas sadzīves tēmas, kuru attēlošanai Hudobčonoks izmanto eklektiska rakstura elementus.

B sektorā no 2013. gada 16. novembra līdz 2014. gada 20. janvārim tekstila un šķiedru mākslas miniatūru izstāde „DZIESMA DAUGAVAI”.

Dziesma Daugavai – Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 95. gadadienai veltītais projekts, tekstilmākslas miniatūru izstāde, kurā piedalās vairāk nekā 30 latviešu mākslinieku, katrs no kuriem radījis darbus iedvesmojoties un veltot tos latviešu likteņupei Daugavai.