Nva_logo_original

Kopš 2011.gada aprīļa Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" aktivitāti  „Darba vieta jaunietim”. Šajā laika posmā 415 uzņēmumos tika nodarbināti 949 jaunieši bezdarbnieki, kuri guva iespēju attīstīt darba iemaņas un prasmes, iegūt darba pieredzi, paaugstinot savu konkurētspēju darba tirgū.

ESF projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" vadītāja Agrita Groza: „Darba pieredzi jaunieši ieguvuši strādājot tādās profesijās kā, piemēram, projekta vadītāja asistents, dizaina speciālists, grāmatvedis, administrators, lietvedis, viesmīlis, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, apsardzes darbinieks, datu ievades operators un citas. Darba devēji ar daudziem jauniešiem bezdarbniekiem turpina darba attiecības arī pēc pasākuma pabeigšanas, jo tā īstenošanas laikā jaunieši ne vien apguva darbam nepieciešamās iemaņas un zināšanas, bet  arī apliecināja sevi kā vērtīgus darbiniekus. Mēs pateicamies darba devējiem, kuri piedalījās pasākumā, un aicinām pieteikties jaunus darba devējus, lai jauniešiem dotu iespēju iegūt darba pieredzi, bet uzņēmumam -  perspektīvus darbiniekus.

Šobrīd pasākumā "Darba vieta jaunietim" NVA sadarbojas ar 27 darba devējiem, nodarbinot 45 jauniešus bezdarbniekus.

Ar NVA finansiālo atbalstu darba vietu jaunietim var izveidot  komersanti, izņemot izglītības un ārstniecības iestādes, pašnodarbinātie, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas. Darba vieta jaunietim netiek organizēta nekvalificētu un mazkvalificētu darbu veikšanai. Viena pasākuma dalībnieka nodarbinātības ilgums – 9 mēneši.

Darba devēji, kuri piedalās pasākumā, pirmo sešu mēnešu laikā saņem dotāciju jaunieša bezdarbnieka algai -100 Ls mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti – 150 Ls) un pēdējo trīs mēnešu laikā - 50 latus mēnesī (par jaunieti ar invaliditāti – 100 Ls) proporcionāli nostrādātajam laikam. Taču darba devējam jaunieša bezdarbnieka darba algai ir jānodrošina papildu finansējums, jo darba samaksa nevar būt zemāka par valstī noteiktās minimālās algas apmēru.

Darba devējs var saņemt arī dotāciju darba vadītāja atalgojumam 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, ja pie darba devēja nodarbināti pieci jaunieši bezdarbnieki. Dotācija darba vadītāja atalgojumam par 1 nodarbināto jaunieti ir viena piektdaļa no valstī noteiktās minimālās darba algas apmēra. Paredzēta arī līdz 500 latiem liela izmaksu kompensācija par darba vietas pielāgošanu tiem jauniešiem, kuriem ir invaliditāte, ja pielāgojumu nepieciešamību apstiprinājis ergoterapeits.

Atgādinām, ka pasākumā tiek nodarbināti jaunieši  bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem:

  • kuriem bezdarbnieka statuss ir vismaz četrus mēnešus;
  • pēc bērna kopšanas atvaļinājuma;
  • ar invaliditāti.

Kā darba devējam pieteikties dalībai pasākumā?

· Jāizdrukā un jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapā aktivitātes "Darba vieta jaunietim" apraksta beigās. Pieteikuma veidlapu iespējams saņemt un aizpildīt arī NVA filiālē.

· Aizpildīts pieteikums jāiesniedz NVA filiālē, to var nosūtīt arī pa pastu.

· NVA filiāle pieņem darba devēja pieteikumu izskatīšanai.

· NVA filiāle organizē Aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisiju, kura izskata pieteikumus un pieņem lēmumu apstiprināt vai atteikt darba devējam pasākuma īstenošanu.

· NVA filiāle paziņo darba devējam par pieņemto lēmumu un pozitīvas atbildes gadījumā aicina darba devēju slēgt līgumu par darba vietas jaunietim izveidi.


Detalizētāka informācija atrodama NVA mājaslapas sadaļās Klientiem --> Darba devējiem vai Bezdarbniekiem --> Darba vieta jaunietim.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 67021744; 67021808

info@nva.gov.lv