Interceptinghapkido_original

Daugavpilī Latgales taekvondo centra „Jitae” prezidenta Borisa Ivanova vadībā darbojas entuziastu grupa, kas apgūst neierastu mūsu pilsētas iedzīvotājiem kaujas mākslu Hapkido.

 Šīs kaujas mākslas veids nācis no Senās Korejas. Gadsimtu garumā Hapkido veidojās augsti efektīvā tuvcīņas kompleksu sistēmā, kas ietver cilvēka dziļas iekšējās attīstības sistēmu, kā arī spēju pārvaldīt iekšējo dzīves enerģiju.

Pēc grupas vadītāja Borisa Ivanova aicinājuma mūsu pilsētu apmeklēja Austrumeiropas Sin Mu Hapkido skolas prezidents, melnās jostas 7. Dana īpašnieks Hermanis Mačalins un vadošais instruktors, melnās jostas 3. Dana īpašnieks – Jevgeņijs Primaks.

Vizītes mērķis bija novadīt Sin Mu Hapkido semināru, kurā tika izskatīti šādi jautājumi: treniņprocesa pamatprincipi un atestācijas programma pirmā bāzes līmeņa tehnikai.

Atklājot semināru, Hermanis Mačalins atzīmēja, ka Sin Mu Hapkido pamatmērķis ir iemācīt valdīt par savu fizisko ķermeni. Tehnikas efektivitāte balstās uz pamatprincipu „maksimāla efektivitāte, esot minimālam enerģijas patēriņam”. Tāpēc šajā kaujas mākslas veidā nav formālu vingrinājumu, nav stabilu (stingru) pozīciju, nav rituālu (izņemot ētiku zālē, meditācijas rituālu un enerģētisko praksi) un nav daudz kā cita, kas raksturīgs mūsdienu tuvcīņu skolām.

Sin Mu Hapkido tikpat svarīga ir personības mentālā un garīgā attīstība, kuras pamatā ir elpošanas tehnika un meditatīvā un enerģētiskā prakse. Meditācijas un enerģētikas tehnikas tiek praktizētas ķermeņa enerģijas saglabāšanai un palielināšanai. Tāpēc Lielmeistars Dži Han Dže (Sin Mu Hapkido pamatlicējs) teica, ka enerģijas attīstības un palielināšanas tehnikām jāvelta tikpat laika kā hapkido praktiskajai tehnikai.

Septiņu stundu ilgajā treniņā daugavpilieši apguva pašaizsardzības tehnikas praktiskos paņēmienus, kā arī elpošanas vingrinājumus un meditācijas pamatus.

Semināra noslēgumā Mačalina kungs pateicās entuziastu grupai, kuri spēra pirmos soļus Sin Mu Hapkido apguves ceļā, par izrādīto interesi un novēlēja panākumus. Savukārt grupas vadītājs Boriss Ivanovs pateicās viesiem par iegūtām vērtīgām zināšanām un aicināja tos vēlreiz apmeklēt mūsu pilsētu, lai stiprinātu turpmāko sadarbību un popularizētu Sin Mu Hapkido Daugavpilī.