Izglitibas_un_zinatnes_ministrija_logo_original

Jauniešu nodarbinātības veicināšana un zināšanu par darba tirgu papildināšana ir vieni no projekta „Virtuālā prakse” mērķiem. Kopš šīs nedēļas vietne, kurā tiešsaistē var iepazīt darba ikdienu dažādos uzņēmumos un profesijās, pieejama katram interesentam.

Projektu radījusi biedrība „Jauniešu konsultācija” sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un vairāk nekā 100 darba devējiem. Kā veiksmīgu palīgrīku jauniešiem profesijas izvēlē „Virtuālo praksi” raksturo Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece – Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova. „Tas ir portāls, kurā apkopotas jau vairāk nekā simts darba devēju, uzņēmumu, piedāvātās virtuālās prakses. Iepazīšanās process ar attiecīgo darba vietu un amatu notiek, apmeklētājam atbildot uz dažādiem ar konkrēto darbu saistītiem jautājumiem. Tas attiecīgi ļauj izprast darba specifiku un virzienu, un jaunietim iespējams saprast, vai šis darbs šķiet saistošs, vai viņš redz sevi profesijā darbojamies,” par projektu stāsta U.Auniņa-Naumova.

IZM parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis uzskata, ka jaunais virtuālais rīks ir kvalitatīvi izstrādāts, satur daudz vērtīgas informācijas, ir atraktīvs un lietotājiem draudzīgs. Viņš arī min, ka IZM būtu svarīgi uzturēt sadarbību ar projektu un rosināt tā izmantošanu mācību procesā. „Tas ir gan valsts interesēs, gan skolēnu, pedagogu un vecāku interesēs, lai jaunieši portālā ieskatītos un atrastu sev noderīgu informāciju un, iespējams, saprastu, ko savā dzīvē darīt tālāk.” K.Eņģelis pieļauj, ka drīzumā projekts apliecinās savu noderīgumu un ieņems aizvien lielāku nozīmi jaunatnes izglītošanas procesā.

„Virtuālās prakses” veidotāji ar projekta palīdzību cer risināt jauniešu bezdarba jautājumu, kuram pēdējā laikā uzmanība tiek pievērsta pastiprināti. „Virtuālajā praksē” iesaistījušies tādi uzņēmumi kā Statoil Fuel & Retail Latvia, Tele2, Rīgas Siltums, Accenture, RimiAerodium un citi. Projekts ir unikāls kā Latvijas, tā Eiropas mērogā, un līdz 2016. gadam tajā plānots iesaistīt vairāk nekā 5000 uzņēmumu, „Virtuālo praksi” izvēršot arī starptautiski.

„Virtuālā prakse” pieejama šeit: http://www.virtualaprakse.lv/ .