Untitled_original

Bītli vai Bēthovens, pica vai šašliks, Napoleons vai Merkele? Gētes institūts tiešaistes aptaujā vaicā eiropiešiem, kas veido viņu Eiropas kultūru. No 21. marta līdz 19. maijam dalībnieki 24 valodās var atbildēt uz 17 jautājumiem par Eiropu. Aptaujas „Europa-Liste“/“Eiropiešu Eiropa“ rezultāti sākot no jūnija vidus tiks publicēti un tos komentēs mākslinieki, intelektuāļi un prominences. Tam jābūt jaunam stimulam atsākt diskusiju par Eiropas pašuztveri. Starp visiem aptaujas dalībniekiem tiks izlozēts nedēļas nogales brauciens uz Berlīni, planšetdators un soma ar Eiropas filmām.

Eiropa piedzīvo saimniecisku un politisku krīzi, taču Eiropu veido arī kultūras dimensija. Tikai kāds gan varētu izskatīties Eiropas kultūras kanons? Tā aprises jānosaka atbildēm uz 17 jautājumiem: kas ir vai bija svarīgākā Eiropas personība, kas ir nozīmīgākā celtne Eiropā? Kas ir būtiskākais Eiropas devums pasaules kultūrā, un kuras valsts virtuve tad īsti ir vislabākā Eiropā?

Aptauja tiek piedāvāta 24 valodās, piedalīties var visi, kas interesējas par Eiropu. Aptaujas rezultāti rādīs, vai mēs patiesi domājam visas Eiropas kontekstā, vai arī mums patiesībā svarīgas ir „vecās draudzības“. Svarīgs ir arī Eiropas kaimiņu viedoklis – aptaujā “Eiropiešu Eiropa“ piedalās 30 Eiropas, tās kaimiņvalstu un (potenciālo) Eiropas Savienības kandidātvalstu Gētes institūti.

No 2013. gada jūnija vidus prominentas Eiropas personības plašsaziņas medijos DER WELT un Deutschlandradio Kultur audioierakstu, interviju un eseju formā komentēs aptaujas rezultātus, lai dotu jaunu stimulu diskusijai par Eiropas identitāti. Projekts sasaitās ar 2011. gada tiešsaistes aptauju „Deutschland-Liste“/„Vācija Eiropas kaimiņu redzējumā“, kurā piedalījās vairāk nekā 13 000 cilvēku no 18 Eiropas valstīm.

Aptauja „Europa-Liste“ ir Goethe-Institut projekts. Mediju partneri - DIE WELT un Deutschlandradio Kultur.


Papildus informācija:

Aptauja latviešu valodā

http://www.goethe.de/ins/lv/rig/lvindex.htm

VAI

www.Goethe.de/eiropiesueiropa

www.goethe.de/europaliste

Deutschlandradio Kultur
DIE WELT