„Latgales Laiks”

3. septembrī gandrīz visu dienu Daugavpils centrālajā parkā dzīve sita augstu vilni. Visiem interesentiem bija iespēja ne tikai vērot, bet arī pašiem izmēģināt to, ar ko nodarbojas pilsētas jaunatne. Festivālā “Artišoks” sapulcējās jaunieši, kuri nodarbojas ar komandu sporta veidiem, divcīņu, grafiti, vēsturisko modelēšanu, jogu, mūziku, dejošanu u.c.

Parks bija sadalīts radošās enerģijas zonās. Zobeni šķindēja vietā, kur vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” pārstāvji demonstrēja, kā notika cīņas 9.–11. gadsimtā. Interesenti varēja uzlaikot metāla ķiveri, kā arī pacilāt smago zobenu. Uz mieta uzdūra kāpostgalvu, un “bruņiniekiem” piedāvāja to pārcirst. Jāatzīmē, ka ne visiem tas izdevās pirmajā vai otrajā reizē.

Efektīgi izskatījās dažādas divcīņas. Kluba “Musaši” pārstāvji demonstrēja kendo – japāņu samuraju seno zobenu cīņas mākslu, kas tulkojumā nozīmē “zobena ceļš”.

Centra “Jitae” teikvondisti parādīja, kā kailām rokām var salauzt koka dēļus, kā arī ar kāju notriekt ābolu no biedra galvas. “Singitaj” sambisti rīkoja meistarklasi svaigā gaisā, bet nākamajā dienā viņi devās uz Latvijas čempionātu Rīgā.

Policijas sporta klubs demonstrēja dažādas cīņas tehnikas. Kapuero dzimtene ir Brazīlija, apvieno cīņas mākslu un deju. Blakus pļaviņā virmoja minifutbola turnīra kaislības, bet hokejisti rādīja, kā var trenēties bez ledus, zālītē. Turpat, veikli mainot krāsu baloniņus, savus darbus radīja grafiti meistari.

Ielu kultūras variantus demonstrēja breika un hiphopa dejotāji, ap kuriem riņķoja skeiteri, rolleri un BMX velosipēdisti.

Uz speciāla trenažiera varēja pamēģināt pieveikt 200 m distanci, kā to dara akadēmiskās airēšanas pārstāvji. Visu laiku bija rinda pie 8 metrus augstās alpīnisma sienas, kura bija atvesta no Ambeļiem. Ne jau visiem izdevās pieveikt stāvo sienu, taču, neatkarīgi no iekarotā augstuma, dalībniekus pārņēma vētrainas emocijas.

Festivāla noslēgumā uz centrālās skatuves uzstājās mūziķi. Jaunatnes festivāla “Artišoks” rozīnīte bija pazīstamā Latvijas dziedātāja Jāņa Stībeļa uzstāšanās.