Jspa_original

2021. gada maijā jauniešiem, darbā ar jaunatni iesaistītajiem, organizācijām un pašvaldībām būs pieejami dažādi tiešsaistes semināri un mācības profesionālajai pilnveidei. Starptautisko mācību interesenti varēs reģistrēties kursiem par jauniešu apmaiņām, radošo domāšanu darbā ar jaunatni, kvalitātes zīmi, “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām u.c. Visi tiešsaistes pasākumi ir bezmaksas, dalībai tajos nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Lai palīdzētu projektu iesniedzējiem labāk sagatavot savus projektu pieteikumus ES jaunatnes programmu “Erasmus+” (detalizēta informācija šeit) un “Eiropas Solidaritātes korpuss” (detalizēta informācija šeit) 2021. gada pirmajos projektu konkursos, īsi pirms projektu konkursu noslēguma maija vidū, tiks organizētas projektu iesniedzēju konsultāciju pēcpusdienas  “5 minūtes pirms iesniegšanas”.

· 6. maijs, plkst. 15:00-16:30 – programmas “Erasmus+” 1. pamatdarbības projektu konsultāciju pēcpusdiena (jauniešu apmaiņa, jaunatnes darbinieku mobilitāte, jaunatnes līdzdalības projekti). Iepriekšēja reģistrācija šeit.

· 12. maijs, plkst. 15:00-16:30 – programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” kvalitātes zīmes un brīvprātīgā darba projektu konsultāciju pēcpusdiena. Iepriekšēja reģistrācija šeit.

· 13. maijs, plkst. 15:00-16:30 – programmas “Erasmus+” 2. pamatdarbības projektu konsultāciju pēcpusdiena (sadarbības partnerības projekti, maza mēroga sadarbības partnerības). Iepriekšēja reģistrācija šeit.

· 24. maijs, plkst. 15:00-16:30 – programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” solidaritātes projektu konsultācija. Iepriekšēja reģistrācija šeit.



TIEŠSAISTES SEMINĀRI UN DARBNĪCAS

5. maijā, plkst. 10.30, lai uzzinātu par Youthpass iespējām mācīšanās procesā, notiks “Youthpass un mācīšanās starptautiskajos jaunatnes jomas projektos”.

6. maijā, plkst. 11:00 – 13:00, tiešsaites seminārā “Līdzdalības atoms: Resursi un iespējas pašpārvalžu ikdienai un izaugsmei” tiks aktualizēta skolēnu un audzēkņu pašpārvalžu, skolēnu un jauniešu domju pašvaldībās nozīmība. Dalībnieki iepazīsies ar JSPA administrēto programmu projektu iespējām pašpārvaldēm, uzzinās, kā veidojas projekts un kādi resursi ir pieejami, lai to izveidotu.

12., 13. un 15. maijā jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kuriem ir ideja sabiedrībai vai citiem jauniešiem aktuālam solidaritātes projektam, var piedalīties tiešsaistes projektu darbnīcā par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” Solidaritātes projektiem. Pieteikšanās mācībām līdz 6. maijam, tiešsaistē.


SALTO-YOUTH MĀCĪBAS

Sākot ar 1. maiju, interesentiem būs iespēja pieteikt dalību vairākās starptautiskās tiešsaistes mācībās, kas notiks maija beigās, jūnijā un septembrī. Mācību kursus piedāvā programmas “Erasmus+” ārvalstu nacionālās aģentūras Īrijā, Itālijā, Ungārijā, Grieķijā un Somijā sadarbībā ar SALTO-YOUTH mācību resursu centru.

Quest4Quality – tiešsaistes mācības jauniešu apmaiņu īstenotājiem(1. – 21. jūnijs). Mācību mērķis ir palīdzēt jaunatnes darbiniekiem / vadītājiem analizēt un atspoguļot viņu praksi un uzlabot Eiropas jauniešu apmaiņas kvalitāti, sākot no projektu sagatavošanas līdz to izpildei. Pieteikšanās mācībām līdz 1. maijam, tiešsaistē.

Tiešsaistes mācības – radoša domāšana un problēmu risināšana darbā ar jaunatni(25. maijs). Mācību laikā dalībnieki, veicinot radošo domāšanu, meklēs jaunus risinājumus darbā ar jaunatni. Pieteikšanās mācībām līdz 3. maijam, tiešsaistē.

Kvalitātes zīme, apmaiņa ar labās prakses piemēriem(24. maijs – 4. jūnijs). Mācībās dalībnieki dalīsies ar iepriekšējo starptautisko brīvprātīgā darba pieredzi un ietekmi uz jauniešiem, organizācijām un plašāku sabiedrību, kā arī iegūs izpratni par dažādiem brīvprātīgā darba projektu kvalitātes aspektiem. Pieteikšanās mācībām līdz 3. maijam, tiešsaistē.

 

Flash SE+ssions: Erasmus+ iesācējiem(8. jūnijs). Mācību mērķis ir atbalstīt vietējo darbu ar jaunatni, sniegt idejas jauniešu iesaistīšanai, un informēt, kā organizācijas var attīstīties, izmantojot programmu “Erasmus+”. Pieteikšanās mācībām līdz 10. maijam, tiešsaistē.

 

Flash SE+ssions: “Eiropas Solidaritātes korpuss” iesācējiem(15. jūnijs). Mācības informēs par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējām – brīvprātīgā darba iespējām gan savās vietējās kopienās, gan ārzemēs. Pieteikšanās mācībām līdz 17. maijam, tiešsaistē.



Par “Erasmus+” jaunatnes programmu

Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” jaunais periods ilgst no 2021. –  2027. gadam. Tas ir turpinājums iepriekšējam “Erasmus+:Jaunatne darbībā” posmam, kas ilga no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programmā “Erasmus+” ir iespējams īstenot projektus 2. pamatdarbībās - “Mācību mobilitāte jaunatnes jomā” un “Partnerības sadarbībai”.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.erasmuspluss.lv.


Par “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmu

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” plānošanas periods no 2021. –  2027. gadam ir turpinājums iepriekšējam programmas posmam, kas ilga no 2018. līdz 2020. gadam. Programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties solidaritātes aktivitātēs un jauniešiem no 18 līdz 35 gadiem iesaistīties humānās palīdzības aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” īstenošanu Latvijā, savukārt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu.


Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru (JSPA)

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.


Plašāka informācija:

Laura Bringina
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts:
laura.bringina@jaunatne.gov.lv
t. +371 67356251