Saules-1-3-001_max_original

Iesaistoties “Nākotnes pilsētas spēlē” vairāk nekā 60 Daugavpils iedzīvotāji radījuši astoņas aizraujošas idejas Daugavpils centra un Cietokšņa radošo kvartālu attīstībai. Pēc dalībnieku un ekspertu balsojuma, augstāko vērtējumu spēlē ieguva idejas ar nosaukumu “FortHouse” un “Saules ielas Radošais kvartāls”, par kura tālāko attīstību 5. martā diskutēja iniciatīvas grupa kopā ar Daugavpils Universitātes un pilsētas domes pārstāvjiem.

19. un 26. februārī tiešsaistē norisinājās “Nākotnes pilsētas spēle”. Tā balstīta uz sacensības principu. Spēles mērķis bija gūt dažādu sabiedrības grupu un ekspertu idejas, kā arī salīdzinoši detalizētas projektu koncepcijas divu radošo kvartālu pārveidei – Daugavpils cietokšņa teritorijas attīstībai un Saules ielas attīstībai par koprades, zināšanu un mākslas kvartālu. Spēlē gūtās idejas tiks integrētas pilsētas kultūras attīstības programmā 2021. – 2027. gadam un Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumā.

Saules ielas Radošais kvartāla centrs ir Daugavpils Universitātes ēkā Saules ielā 1/3. Ēkai ir plašs pagalms un telpas labā stāvoklī, lai izmantotu jauniešu aktivitāšu un mākslas projektu vajadzībām. Lai atklātu Saules ielas 1/3 un pagalma potenciālu, izveidota iniciatīvu grupa, kas nodrošinās un koordinēs radošo, kultūras un izglītības projektu īstenošanu šajā teritorijā jau šogad. Jau uzsākts darbs pie pasākumu plānošanas, nodrošinot daudzveidīgu kultūras aktivitāšu programmu 2021. gada sezonā no maija līdz oktobrim. Savus pasākumus vasaras sezonā Saules ielā 1/3 gatavas īstenot vairākas organizācijas – Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, biedrība “NEW EAST”, profesionālās izaugsmes platforma “MEEYOU.ONE”, Daugavpils Inovāciju centrs, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” un citas organizācijas.

Iniciatīvas grupas pārstāvis Jorens Dobkevičs uzsver, ka Daugavpilij kandidējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, nepieciešama radoša kultūrtelpa, kas palīdzētu attīstīt lokālās kopienas, jauniešu līdzdalību, nevalstisko sektoru, kultūru un mākslu. Kā arī veicinātu uzņēmējdarbības attīstību. Saules ielas radošā kvartāla izveide mazinās degradēto teritoriju skaitu pilsētā, kā arī piesaistīt jaunus investorus.

Pašlaik nevalstiskās organizācijas ir gatavas atdzīvināt šo teritoriju, rīkojot dažādas aktivitātes vasaras periodā, kad komunālo maksājumu izmaksas ir zemākas. Tāpēc nepieciešama sadarbība ar Daugavpils pilsētas pašvaldību un Daugavpils Universitāti, lai rastu risinājumu, kā pārveidot šo vietu par piemērotu vietu jauniešiem, kā arī koprades, mākslas un izglītības centram.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa