Pkc-20-13-001_max_original

Polijas Saeima izsludinājusi 2020. gadu par Jāņa Pāvila II gadu. Sakarā ar to Polijā un citās valstīs norisinās pasākumi, koncerti un tikšanās, kas veltītas šim slavenam polietim. Šogad 18.maijā svinēja 100 gadu jubileju no Karola Vojtilas dzimšanas dienas. Otrs svarīgs datums ir 1978. gada 16.oktobris  šajā dienā Karols Vojtila kļuva par Romiešu pāvestu un pieņēma vārdu Jānis Pāvils II. Tieši 16. oktobrī Daugavpils Poļu kultūras namā notika kvests jauniešiem “Jānis Pāvils II.Ceļojums caur dzīvi.”.Intelektuālo spēli organizēja Poļu kultūras centrs projekta “Dāvana gadsimtam kopš Jāņa Pāvila II dzimšanas dienas” ietvaros.

Kvesta uzdevumus, pamatojoties uz izstādi „Karol Vojtila. Dzimšana” palīdzēja sagatavot pedagogi no Polijas – Kamila Zenteka un Mažena Bernacka-Baseka. Kvesta mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar pāvesta Jāņa Pāvila II personību, viņa darbību, nozīmīgiem notikumiem no viņa dzīves un viņa lomu sabiedriski politiskajās pārmaiņās Polijā un Eiropā. Kvestā piedalījās J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 7. klases skolēni. Minēja mīklas un šifrus piecas komandas, no kurām katrs centās izpildīt uzdevumu ne tikai pareizi, bet arī ātrāk par pretiniekiem, lai iegūtu papildu punktus. Kvesta atbildes pārbaudīja žūrija. Tās sastāvs: Daugavpils Dievmātes Romas katoļu baznīcas pāvests Roberts Macijevskis, Latvijas Poļu savienības vadītājs Rišards Stankevičs un Daugavpils Poļu kultūras centra direktore Žanna Stankeviča. Visi dalībnieki pēc spēles beigām saņēma vērtīgas balvas un diplomus.

Bet galvenais ir tas, ka Daugavpils jaunieši uzzināja vairāk par sv. Jāņa Pāvila II dzīvi un darbību. Šis cilvēks apvienoja miljoniem kristiešu.

Organizatori pateicas par atbalstu fondam “Pomoc Polakom na Wschodzie”.