Daugavpils_original

Šonedēļ Daugavpilī pakāpeniski atsāka darbu gandrīz visas bērnu un jauniešu sporta skolas. Treniņi notiek, ievērojot Ministru Kabineta prasības par distancēšanos un dezinfekcijas pasākumiem. Lielākoties nodarbības norisinās svaigā gaisā un treniņos strādā pie vispārējās fiziskās sagatavotības.

Nodarbībās ļauj piedalīties tikai tiem bērniem un jauniešiem, kuru vecāki ir aizpildījuši speciālu anketu, kur apliecina, ka viņu bērni nekontaktēja ar koronavīrusa slimniekiem un viņiem pašiem nav slimības simptomu. Uz treniņiem bērni ierodas 5 minūtes pirms sākuma, un tikai retos gadījumos izmanto ģērbtuves un dušas telpas. Tie, kas pārstāv cīņas sporta veidus, trenējas bez sparingiem.

Pašlaik pilsētā darbojas tikai baseins Daugavpils Olimpiskajā centrā, kas nesen vēris savas durvis apmeklētājiem. Šeit var trenēties tikai peldētāji, kas sasnieguši 12 gadu vecumu, bet maksimālais sportistu skaits baseinā nedrīkst pārsniegt 12 cilvēkus. Jāpiebilst, ka dīkstāves laikā DOC veica vairākus tehniskos un kosmētiskos remontus, pateicoties tam vasarā baseins varēs strādāt bez pārtraukuma. Sakārtota arī trenažieru zāle. Neraugoties uz šīm patīkamām pārmaiņām, Centrā darbojas stingri ierobežojumi attiecībā uz cilvēku skaitu telpās, pirtis ir slēgtas. Pieteikties DOC apmeklējumam var pa tālr. 25736745 vai 654-75140 trīs dienas iepriekš.

Daugavpilī, tāpat kā visā Latvijā, netiek rīkotas nekādas sacensības vai čempionāti. Situācija var mainīties jūnija sākumā.

Ja jūnija sākumā tiks ieviesti ārkārtējās situācijas režīma mīkstināšanas pasākumi, tad, iespējams, varēs atkal rīkot sacensības, sporta skolās atsāks strādāt daudzi treneri, kuri pašlaik vēl ir atvaļinājumā, bet pieaugušajiem atļaus individuāli trenēties pilsētas skolu teritorijā.

Saskaņā ar valdības lēmumu, no 1.jūnija treniņus varēs atsākt profesionālie sportisti, izņemot kontakta sporta veidu pārstāvjus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.