„Latgales Laiks”

3. septembrī visu dienu Daugavpils centrālajā parkā notiks jaunatnes festivāls “Artišoks”, uz kuru pulcēsies sporta, radošo un ekstremālo izklaižu cienītāji.

Kā pastāstīja Jaunatnes departamenta vadītājs Teodors Bikovskis, sākumā festivāla nolūks bija parādīt pilsētas jauniešiem, ar ko iespējams nodarboties: “Jaunieši redzēs, kā var pavadīt brīvo laiku, kādas ir atpūtas un izklaides iespējas, kādas organizācijas darbojas pilsētā, ko tās dara. Festivālā jaunieši, kuri vēl izvēlējušies savas prioritātes, varēs izvēlēties nodarbi pēc sirds patikas. Sākumā festivāls tika plānots kā sporta pasākums, taču gatavošanās laikā pārauga pilsētas jaunatnes subkultūru svētkos.”

Festivāls notiks visā parka teritorijā. Tas tiks sadalīts 21 radošās enerģijas zonā, kur katrs varēs paskatīties un izmēģināt spēkus jaunā jomā. No Ambeļiem atvedīs astoņus metrus augsto alpīnisma sienu virsotņu iekarotājiem. Jaunatnes departamenta vadītāja vietniece Marjana Ivanova-Jevsejeva pastāstīja, kādi vēl pasākumi ieplānoti festivālā: “Pirmo reizi notiks jogas nodarbības svaigā gaisā. Būs meistarklase, katrs interesents varēs pamēģināt apsēsties lotosa pozā. Būs ierīkota atsevišķa atpūtas zona radošiem jauniešiem. Šeit uzstāsies mūzikas kolektīvi, kuri dienas laikā nomainīs cits citu. Šeit varēs atpūsties, paklausīties mūziku, kā arī pamēģināt uzspēlēt perkusijas, sitamos instrumentus un pastāvēt pie dīdžeja pults. Fitnesa zonā būs pārstāvēts steps un aerobika. Puiši varēs izmēģināt savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus. Savukārt airēšanas sekcijā notiks sacensības. Uz speciāliem trenažieriem puiši un meitenes varēs iejusties airētāju lomā.

Pasākumā piedalīsies daudzu divcīņu pārstāvji. Piecu klubu pārstāvji demonstrēs desmit divcīņu veidus un uzstāsies ar paraugdemonstrējumiem. Klubs “Musaši” pārsteigs ar japāņu zobena pārvaldīšanas mākslu. Vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža” uzstāsies ar teatralizētu uzvedumu. Pēc tam visi interesenti varēs uzlaikot bruņas, paņemt rokās zobenu vai vāli.”

Notiks ielu basketbola, futbola, galda tenisa turnīri. Hokeja klubs “Latgale” sagādās iespēju patrenēties ripas mešanā vārtos. Festivāla dalībnieku rīcībā būs arī skeitparks. Māla mākslas centrs novietos podnieka ripu, tāpēc interesenti varēs pamēģināt paši kaut ko izgatavot. Mākslas centrā notiks izstādes, grafiti.

Nosaukums “Artišoks” izvēlēts kā vārdu spēle: “art” – māksla un “šoks”, ar kuru domāta iespēja sevi parādīt. “Artišoks ir dārzenis, kurš izskatās kā zieds. Katrā organizācijā ir “dārzeņa daļa” – darbs, kuru katrs veic, taču tas tiek pasniegts kā “zieds”, kas simbolizē svētkus. Šo patīkamo pusi mēs arī vēlamies parādīt festivālā. Organizējam festivālu tā, lai tajā varētu piedalīties ne tikai studenti vai vecāko klašu audzēkņi, bet arī jaunāki bērni un ģimenes,” pastāstīja T. Bikovskis.

Festivāls sāksies pl. 15.00 un noslēgsies pl. 22.30. Pietiks laika apstaigāt visas sekcijas un piedalīties tajās. Pie ledus halles uz skatuves visu dienu notiks priekšnesumi. Pasākuma kulminācija būs uguns šovs un Jāņa Stībeļa koncerts. Koncerts sāksies pl. 21.00.