28.-29. janvārī Daugavpils jaunie orientieristi devās aizstāvēt pilsētas godu Latvijas ziemas čempionātā, kas notika Priekuļos, Cēsu novadā. Kaut gan daudziem šis starts bija pirmais šosezon, BJC „Jaunība” jaunieši parādīja savu neatlaidību un cīņassparu, izcīnot 6 medaļas, bet 7. godalgu Daugavpils labā izcīnīja jau pieredzējušais OK „Stiga” orientierists Vjačeslavs Gajevskis.

Pirmais izaicinājums – sprinta distance. Lielais sals izsita no ierindas daudzas atzīmēšanās sistēmas (EMIT) kontrolpunktus, taču ne sportistus – daugavpilieši godam veica distances, izcīnot 4 godalgas. Par¬¬ bronzas medaļu īpašniekiem kļuva Jevģēnijs Danilovs (V16) un Maksims Latkovskis (V14), pakāpienu augstāk - Jūlija Matvijenko (S16), kurai līdz čempiones titulam pietrūka vien 7 sekundes! Par absolūto uzvarētaju V45 grupā kļuva Vjačeslavs Gajevskis.Neliela atpūta, un nākamajā dienā sportistus gaidīja vēl lielāka atbildība – parstāvēt ne tikai sevi, bet arī savu komandu, klubu un pilsētu. Stafetes distances izrādījās garākas, sarežģītākas, bet rezultāti – neparedzami. Vislabāko rezultātu ieguva BJC „Jaunība” puišu komanda: Antons Drozdovs (V14), Maksims Latkovskis (V14) un Jevģēnijs Danilovs (V16), izcīnot sudrabu V16 grupas konkurencē.

Nu, kad pirmie starti jau aiz muguras, ziemas orientēšanos sezonu oficiāli varam uzskatīt par atklātu. Pēc mēneša Daugavpils sportisti dosies uz Madonu pēc kārotajiem Latvijas čempionu tituliem vidējā un garajā distancē, bet jau pēc trim nedēļām Stropos norisināsies Daugavpils atklātais čempionāts, kad  arī pie mums viesosies sportisti no Baltijas valstīm. Nesēdi mājās arī tu, izbaudi ziemas priekus Daugavpils slēpošanas trasēs – uz tikšanos mežā! 

Stiga

Stiga

Stiga

Plašāka informācija:
www.okstiga.com
Anastasija Smoļakova
anastasija.smolakova@gmail.com