Ziņas:
-
24.05.2024
IR PUBLICĒTI SARAKSTI AR DARBA DEVĒJIEM 15 – 19 GADUS VECIEM JAUNIEŠIEM -
22.03.2024
IR PUBLICĒTI JAUNIEŠU VASARAS NODARBINĀTĪBAS PROGRAMMAS REZULTĀTI 13-14 GADUS VECIEM JAUNIEŠIEM -
12.03.2024
16.martā sāksies reģistrācija vasaras nometnēm bērniem un jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm -
01.03.2024
IR PUBLICĒTI PAMATSARAKSTI SKOLĒNU VASARAS NODARBINĀTĪBAS PROGRAMMĀ 15-19 GADUS VECIEM JAUNIEŠIEM
Jaunumi:
-
17.03.2022
"Starpklubu orientēšanās sacensības" (galerija) -
09.03.2022
Brīvā laika klubs "Križi" (galerija) -
09.10.2021
9.oktobrī norisinājās FOTO ORIENTĒŠANĀS sacensības -
28.10.2019
IIC DINO nākošais aktivitāšu cikls
Afiša:
-
02.02.2024
15:00
TURPINĀS SALIEDĒŠANĀS PASĀKUMU CIKLS SKOLĒNU PAŠPĀRVALDĒM -
26.03.2023
D-POETRY DZEJAS SLAMS -
24.01.2023
16:00
Pielaiko deputāta krēslu -
12.12.2022
17:30
12.decembrī notiks jauniešu foto izstāde “Jauniešu acīm...”
Izsludināta Latgales NVO projektu programma 2018
Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” š.g. 4.aprīlī izsludina “Latgales NVO projektu programmu 2018”, kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā.
Kopš Programmas darbības uzsākšanas 2014.gadā, tai iesniegti 235 projekti no 20 pašvaldību teritorijām, kas ir visaugstākais šādas pilsoniskās aktivitātes rādītājs satarp Latvijas reģioniem. Četru gadu laikā Latgales 16 novados ar Latgales NVO projektu programmas atbalstu īstenoti 69 projekti. Visaktīvākie projektu rakstītāji bijuši Daugavpils un Rēzeknes pilsētu un Rēzeknes, Krāslavas un Preiļu novadu sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Ar detalizētāku iesniegto un atbalstīto projetu skaitu var iepazīties šeit.
Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām:
Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu atbalsta projektiem (8 000 EUR)
kas veicina pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu attīstību un iedzīvotāju līdzdalību, sniedzot atbalstu reģiona nevalstiskajām organizācijām un veicinot to savstarpēju sadarbību, sekmējot Latvijas valsts simtgadessvinību virsmērķa „Stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu un piederības sajūtu savai valstij, rosinot pašorganizējošus procesus un sadarbību” īstenošanu, atbalstot aktivitātes:
– vietējo cilvēku iesaistīšanos savas kopienas dzīves apstākļu un kvalitātes uzlabošanā, veicinot cilvēka, kopienas un valsts izaugsmi un ilgtspēju, iesaistot pašvaldības, bibliotēkas, kultūras centrus, muzejus, izglītības iestādes;
- valstiskuma veidošanās, attīstības un saglabāšanas vēstures izpēti un tās rezultātu mūsdienīgu komunikāciju savā apkaimē;
- Latvijas cilvēku talantu, izcilības, uzņēmīguma un sasniegumu apzināšanu un iedvesmošanos no tiem;
- paaudžu saikņu stiprināšanu, bērniem un jauniešiem uzņemoties līdzvērtīgu iniciatīvu un atbildību.
Starpkultūru dialoga atbalsta projektiem (8 000 EUR)
- kas stiprina savstarpējās izpratnes veidošanu, stereotipu mazināšanu, dažādu tautību pārstāvju iesaiste aktivitātēs, kas vērstas uz saliedētību un iekļaujošu pilsonisko līdzdalību.
Mazākumtautību NVO atbalsta projektiem (8000 EUR)
- veicināt mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību, atbalstot dažādu mazākumtautību radošo kolektīvu darbību, mazākumtautību tradīciju un folkloras attīstību;
- sekmēt mazākumtautību pilsonisko līdzdalību un sadarbību;
- veicināt Latvijas romu kopienas integrāciju un līdzdalību, tai skaitā sekmēt sadarbību starp romu kopienu un pašvaldību/-ām un/vai sociālajiem partneriem, ņemot vērā Latvijas romu integrācijas politikas pasākumu kopumu, kā arī atbalstīt romu kopienas kultūras identitātes saglabāšanu un starpkultūru dialogu.
- Mazākumtautību nevalstiskās organizācijas šī nolikuma izpratnē ir: Organizāciju vada un tajā darbojas Latvijā dzīvojošās nacionālās minoritātes. Organizācijas līdzšinējā darbība vērsta uz Latvijā dzīvojošās nacionālo minoritāšu pārstāvju pilsonisko līdzdalību un savas kultūras un identitātes saglabāšanu, vai citām aktivitātēm, kas saliedē un apvieno nacionālās minoritātes Latvijā. Atbalstāmās aktivitātes ir tādas, kurās aktīvi tiek iesaistīti gan mazākumtautības, gan arī pamatnācijas pārstāvji.
Lai iedzīvotājus informētu par programmas nosacījumiem, atbalstāmajām aktivitātēm un pieteikuma veidlamas aizpildīšanas nosacijumiem, DNVOAC laika periodā no 15.-27.aprīlim reģionā rīkos informatīvos seminārus Daugavpilī, Preiļos, Rēzeknē u.c.pēc pieprasījuma.
Vienam projektam maksimāli pieejami 3000,00 EUR, termiņš projektu iesniegšanai ir 2018. gada 7.maija pl.: 16:00. Konkursa_nolikums ar vērtēšanas kritērijiem un pieteikuma_veidlapa ir pieejami mājas lapās www.nvoc.lv un www.lpr.gov.lv.
Projekts notiek LR Kultūras ministrijas un biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” savstarpēji noslēgtā līguma par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā ietvaros.
kontaktinformācija: Oskars Zuģickis
“Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators
Programmas direktors
tālr.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lv