111_original

Daugavpilī 24. septembrī notika sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” pēdējais posms. Daugavpils atbalstītāji svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu kopā uzspieda 233 950 kg, izcīnot 2. vietu Latvijas pilsētu kopvērtējumā. Par šīs vasaras Latvijas spēcīgāko pilsētu kļūst Bauska ar 277 200 kg, bet 3. vietā ierindojas Jēkabpils ar 223 740 kg.

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Daugavpilī notika sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”. Daugavpils posmā pilsētas atbalstītāji trīs stundu laikā kopā uzspieda 233 950 kg, izcīnot augsto 2. vietu. Pēc 15 sacensību posmiem 1. vietu izcīna Bauska ar 277 200 kg, 2. vietā Daugavpils ar rezultātu 233 950 kg, 3. vietā Jēkabpils ar 223 740 kg. Tālāk seko 4. vietā Valmiera - 212 560 kg, 5. vietā Ludza - 174 770 kg, 6. vietā Ventspils - 171 560 kg, 7. vietā Rēzekne - 166 280 kg, 8. vietā Gulbene - 157 460 kg, 9. vietā Sigulda – 137 250 kg, 10. vietā Cēsis - 133 620  kg, 11. vietā Saulkrasti - 126 940 kg, 12. vietā Rīga - 122 210 kg, 13. vietā Dagda - 118 310 kg, 14. vietā Ape – 107 750 kg un 15. vietā Līvāni - 105 960 kg.

Daugavpilī savu spēku pārbaudīja 174 sacensību dalībnieki – 28 dāmas, 31 jaunietis līdz 18 gadu vecumam un 115 vīri. Sievietēm un jauniešiem svaru stienis svēra 20 kg, bet vīriem 50 kg. Visu dalībnieku kopā paceltais veidoja Daugavpils rezultātu. Katrā sacensību posmā ar medaļām tika apbalvoti arī individuāli spēcīgākie jaunieši, dāmas un vīri, kuri sacentās par 2017. gada spēkā izturīgākā dalībnieka godu.

Daugavpilī vīru grupā 1. vietu izcīnīja Dmitrijs Petrikins, uzspiežot 50 kg smagu svaru stieni 97 reizes. Par 2. vietas ieguvēju kļuva Artjoms Petrikins ar uzspiestajām 75 reizēm. Andrejs Šapovals sacensībās 50 kg uzspieda arī 75 reizes, taču, ņemot vērā sacensību dalībnieka kārtas numuru, ierindojās 3. vietā. Par 2017. gada Latvijas spēkā izturīgāko vīru kļūst Uldis Veliks, kurš Siguldas posmā 50 kg uzspieda 240 reizes, kas ir labākais rezultāts projekta četru gadu ilgajā vēsturē.

Daugavpilī sieviešu konkurencē Jūlija Sirotina 20 kg uzspieda 92 reizes, izcīnot 1. vietu. Ludmila Samoilova ierindojās 2. vietā, 20 kg uzspiežot 90 reizes. Tatjana Špakova 20 kg uzspieda 84 reizes un izcīnīja 3. vietu.  Šīs vasaras un visa projekta spēkā izturīgākā dāma ir Dagnija Dalibo, kura Ludzas posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 340 reizes.

Jauniešu grupā līdz 18 gadu vecumam Daugavpils posmā 1. vietu izcīnīja Žanis Saule, uzspiežot 20 kg 184 reizes. Ar 110 uzspiestajām reizēm Ilgvars Rimicāns izcīnīja 2. vietu. Iljass Sokolovs palika 3. vietā ar 84  uzspiestajām reizēm. Latvijas spēkā izturīgākais jaunietis ir Edžus Mazulis, kurš Apes posmā 20 kg uzspieda  1 017 reizes, kas ir labākais rezultāts projekta vēsturē.

2016. gadā tika ieviests Latvijas spēcīgākās pilsētas Jauniešu vērtējums, kurā tiek ņemts vērā sacensību dalībnieku sniegums līdz 18 gadu vecumam gan sieviešu, gan vīriešu grupā. Pēc 15 sacensību posmiem 1. vietu izcīnīja Apes jaunieši, aiz sevis 2. vietā atstājot Rēzeknes jauniešus, bet 3. vietā ierindojās Ventspils jaunieši. Daugavpils šajā vērtējumā ieņem 10. vietu.

Daugavpils posma sacensību rezultāti pieejami „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” mājas lapā www.specigakapilseta.lv.

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Daugavpils posmu atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas Sporta pārvalde, Eiropas Sporta nedēļa BeActive, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.

Nāc, piedalies un aizstāvi savu pilsētu!