Dscf9536_original  


2.maijā notika tradicionālais Pasaules Veselības dienai veltītais Maratons. Organizatori:  Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” klubs „Fortūna” (grupa „Treneri” - jauniešu klubs “PAR TO”) un  Daugavpils Universitātes Veselības Veicināšanas Centrs. Mērķis - paaugstināt informētības līmeni par veselīgas uzvedības nozīmi cilvēka personības attīstībai un sabiedrībai kopumā.

Veicināt motivāciju saglabāt labu veselību un pieņemt pozitīvus lēmumus.

 

Pirmo reizi Maratona posmu organizēšanā un vadīšanā palīdzēja Valsts policija,sabiedriskās organizācijas  ODIN/VITA, “Rīcība”, Medicīnas koledžas studenti, Starptautiskā sarkanā krusta brīvprātīgie.

Maratona dalībniekus uzrunāja mūsu pilsētas Jaunatnes departamenta vadītājs T. Bikovskis.

10.-11.klašu komandas parādīja ļoti interesantus, īsus priekšnesumus par Maratona tēmu.  Vēlāk devās ceļojumā pa DU un apkārtni, kur ieguva jaunu informāciju par veselību izpildot dažādus izziņas, radošus un kustību uzdevumus.

Jauniešiem kopā ar ODIN/VITA nācās padomāt, kā pareizi rīkoties situācijā „Negaidīti pārsteigumi ceļojuma laikā”. Posmā „Viena diena ģimenes dzīvē” „Rīcība” brīvprātīgie iejutās ģimenes locekļu lomās.

Sava organisma rādītājus uzzināja ar „Par to” palīdzību posmā „Izzini sevi!”. Iemācīties izvairīties no konflikta tika piedāvāts posmā “Neradi vētru ūdens glāzē!”

Vislabāk atmiņā palika tikšanās ar valsts policijas darbiniekiem. Šajā posmā gāja saruna par kaujas ieročiem. Kad iet runa par jauniešu veselību, tad zaudētāju nav. Visas komandas centās un katram bija dota iespēja sevi parādīt un izpausties kādā no nominācijām:

VISAKTĪVĀKIE,VISKUSTĪGĀKIE,VISDRAUDZĪGĀKIE,

VISUZMANĪGĀKIE, VISRADOŠĀKIE,VISERUDĪTĀKIE,VISZINOŠĀKIE,

VISDROSMĪGĀKIE.

Mūsu veselība un drošība  ir mūsu pašu rokās! Pie šāda secinājuma nonāca arī paši Maratona dalībnieki. Sargāsim savu un tuvinieku veselību!

 

V.Rudņeva -  kluba „Par to” konsultants, bērnu kluba „Fortūna” vadītāja.