Roksti-logo_original

No 26. līdz 29. jūlijam uz latgalisku nedēļas nogali aicina latgaliešu rakstu valodas vasaras skola „Roksti!”. 

Latgaliešu rakstu valodas vasaras skolā aicināti piedalīties Latgales kultūras iestāžu, bibliotēku, skolu, novadu pašvaldību darbinieki, skolotāji, žurnālisti, studenti un citi interesenti – potenciālie latgalisku rakstu autori par reģiona kultūras dzīvi Latgaliešu kutlūras portālam www.lakuga.lv, reģionālajiem medijiem un novadu mājaslapām.
Vasaras skola notiks gleznainā un kultūrvēsturiski īpašā vietā – Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Balkanos. Tajā varēs piedalīteis 20 – 25 gribētāji no 18 gadu vecuma.


Vasaras skolā katru dienu paredzētas latgaliešu rakstu valodas nodarbības, lai apgūtu mūsdienu latgaliešu rakstu valodu pēc 2007. gadā LR Tieslietu ministrijas Valsts valodas centrā pieņemtajiem latgaliešu rakstu valodas noteikumiem. Tāpat būs žurnālistikas, pasākumu fotografēšanas, novadpētniecības un mūsdienu sociālo tīklu izmantošanas pamatu nodarbības, lai veiksmīgāk un interesantāk sagatavotu un popularizētu rakstus par notikumiem Latgalē. Vakaros paredzētas latgaliskas aktivitātes un kultūras programma ar dancošanu, dziedāšanu, teātra spēlēšanu un citām izdarībām, lai stiprinātu latgalisko apziņu un veicinātu sadarbību latgaliski rakstošas komandas stiprināšanā.


Vasaras skolu rīko biedrība „Latgolys Studentu centrs” un latgaliešu kultūras portāls www.lakuga.lv ar LR Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales Kultūras programmas atbalstu.
Lai piedalītos vasaras skolā, līdz 5. jūlijam jāveic divi mājasdarbi:


1) Jāaizpilda un uz info@lakuga.lv jāatsūta pieteikuma anketa (http://lakuga.lv/2012/06/04/pisadoli-latgalisu-rokstu-voludys-vosorys-skola-%E2%80%9Eroksti/roksti_dasacejuma-anketa/)


2) Jāsagatavo raksts, intervija, foto reportāža vai kāda cita veida materāls par reģiona, novada kultūras, vēstures notikumu, ievērojamu personību, kolektīvu, problēmjautājumu vai citu LaKuGas tematikai atbilstošu tēmu (ar atļauju publicēt sagatavoto materiālu Latgalīšu kulturys gazetā). Raksts jāiesniedz latgaliski (nebaidieties no kļūdām!), rakstu zīmju skaits – vismaz 2000.


Dalības maksa vienam dalībniekam ir 12 lati. Vasaras skolas rīkotāji sedz lektoru, aktivitāšu, vasaras skolas telpu nomu un daļēji uzturēšanās izdevumus.


Par dalības apstiprinājumu vasaras skolai informēsim līdz 10. jūlijam. Dalībnieku atlasei vērā tiks ņemta motivācija un iesniegtais mājasdarbs.


Organizatori brīdina, ka vasaras skolā „Roksti!” jābūt gatavam daudz mācīties, strādāt komandā, uzzināt daudz jaunas informācijas, jābūt gatavam būt aktīvam, draudzīgam, nedaudz trakam un apzināties savu latgaliskās rakstīšanas misiju ari turpmāk pēc vasaras skolas beigām.


Saņemt vairāk informācijas, jautājumiem un citiem gadījumiem rakstīt info@lakuga.lv vai zvanīt 29509672 (Edīte).


Mēs visi protam latgaliski runāt, bet rakstīt... „kā māku, tā rakstu”, „nemāku pareizi, tādēļ nerakstu”, „neviens tāpat latgaliski nelasa” – pēc aizbildinājuma kabatā nav jāmeklē. Mēs aicinām visus aizbildnājumus likt malā un sakām „Roksti!”. Tikai visi kopē mēs varam radīt ne vien runātās, bet ari latgaliski rakstītās informācijas telpu. Agrāk latgaliešiem bija dažādas avīzes, kas iznāca vairākas reizes nedēļā, bet šobrīd labi ja pāris tematiskās rubrikas reģionālajās avīzes, sadaļas reģiona iestāžu mājas lapās, pāris interneta dienasgrāmatas, organizāciju mājas lapas un viens kultūras portāls internetā. Tādēļ ceram, ka varas skola „Roksti!” varētu būt pirmais solis uz kaut nedaudz latgaliskāku rakstītās informācijas telpu nākotnē.Latgalīšu Kulturys gazeta
Edīte Husare
info@lakuga.lv
 29509672