Rīt, 30. jūnijā, Daugavpils Universitātē notiks Satversmes sapulce, kuras viens no darba kārtības jautājumiem ir Daugavpils Universitātes rektora vēlēšanas.

Uz Daugavpils Universitātes rektora amatu saņemts viens pieteikums – atkārtoti kandidē Universitātes rektors, akadēmiķis, profesors Arvīds Barševskis. Izstrādājot savu vadības programmu, Arvīds Barševskis galveno uzsvaru liek uz moto: Daugavpils Universitāte – akadēmiskās tradīcijās balstīts, mūsdienīgs un konkurētspējīgs studiju, zinātnes un kultūras centrs!

Akadēmiķa Arvīda Barševska Daugavpils Universitātes vadības programma (2012.-2017.) atrodama universitātes mājas lapā www.du.lv

Saskaņā ar Daugavpils Universitātes Satversmi Universitātes rektoru balsojot ievēlē Satversmes sapulces delegāti. Pretendents par ievēlētu rektora amatā ir atzīstams, ja saņēmis vairāk par pusi balsu no Satversmes sapulces delegātu skaita, kas piedalījušies vēlēšanās. Rektors tiek ievēlēts uz 5 gadiem un ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.
Saskaņā ar Augstskolu likuma 17.pantu Satversmes sapulcē ievēlēto rektoru pēc izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma tālāk apstiprina Ministru kabinets.


Papildus informācija:
Henrihs Soms
Satversmes sapulces priekšsēdētājs
e-pasts: henrihs.soms@du.lv