Piektdien, 25. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Suvenīri par Daugavpili”. Tajā apskatāmi no dažādiem materiāliem veidoti, daudzveidīgu formu un daudzfunkcionāli priekšmeti ar Daugavpils simboliku – ģerboni, Daugavpils cietoksni, liliju un tml. Izstādē aplūkojamas pastkartes, pulksteņi, pildspalvas, krūzītes, tekstilijas, atslēgu piekariņi, nozīmītes, krekliņi, kalendāri, ziepes un vēl dažādas citas lietas.

Suvenīrs sevī ietver noteiktas vietas kolorītu, tas atgādina par konkrētu vidi. Suvenīri ir ļoti nozīmīga tūrisma industrijas sfēra, un ikvienam ir patīkami iegādāties priekšmetu, kas atsauc atmiņā ceļojuma laikā pavadītos jaukos brīžus. Suvenīrs – tas ir stāsts par mūsu pilsētu, tā ir iespēja Daugavpils vārdu reprezentēt plašākai sabiedrībai, kā arī iepriecināt pilsētas viesus, draugus un sagādāt prieku sev.

Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, DNMM līdz 01. jūlijam iespējams aplūkot Daugavpils amatnieku un uzņēmumos darinātos suvenīrus ar pilsētas simboliku. Šī izstāde tapusi sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi, SIA „Latgales suvenīri”, SIA „Gartda”, SIA „Sa-ša group’”, SIA „Moris”, SIA „Valda”, Daugavpils Māla mākslas centru u.c.