Līdz 2012.gada 11.maijam - jaunieši aicināti pieteikties OKartes Talantu programmas stipendijai „KULTŪRĀ”. Tā ir iespēja saņemt finansējumu sava talanta attīstībai mūzikā, gleznošanā, skatuves mākslā, fotogrāfijā, dizainā un citās kultūras un mākslas jomās. Kopējais programmas „KULTŪRA” finansējuma apjoms ir 10 tūkstoši latu un tajā piedalīties aicināti jaunieši vecumā no 10 – 20 gadiem no visas Latvijas.

Laikā līdz pirmdienai, 7.maijam savus pieteikumus iesnieguši vairāk nekā 30 jaunieši, galvenokārt pārstāvot tādus kultūras žanrus kā mūzika un video, animācija, klasiskā deja – balets. Laikā no 15. līdz 21.maijam par pieteikumiem, kas atbilst nolikuma prasībām, norisināsies publiskā balsošana www.okartestalanti.lv mājas lapā. Tā būs iespēja iepazīties ar stipendijas kandidāta īsu vizītkarti un pievienotajiem talanta apliecinājumiem foto un video formātā. Balsot būs iespējams, izmantojot sociālos tīklus draugiem.lv, twitter.com vai facebook.com. OKartes lietotājiem balsojot būs iespēja nodot papildus balsi. Interneta balsojuma simpātija automātiski iekļūst nākamajā kārtā – finālā klātienē tiekas ar žūriju.

Atbalsta programmas galvenais mērķis ir atklāt un finansiāli atbalstīt Latvijas jaunās kultūras zvaigznes dažādās jomās. Talanti, par kuriem jārunā, nav tikai mūzikā un aktiermākslā, bet arī citos mākslinieciskajos izpausmes veidos.

Pieteikumu iesniegšana ir vienkārša. To veido: (1) elektroniski aizpildīts pieteikums www.okartestalanti.lv mājas lapā, (2) video vai foto, kas apliecina talantu, un (3) rekomendācijas vēstule un (4) motivācija nepieciešamajam finanšu atbalstam.

OKartes Talantu programmai KULTŪRĀ iesniegtos darbus vērtēs žūrija: LMT prezidents, Vidzemes augstskolas asoc. prof.Juris Binde, māksliniece Katrīna Neiburga, dzejniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof.Aleksejs Naumovs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors prof.Artis Sīmanis, fotogrāfs Gatis Rozenfelds, teātra zinātniece Henrietra Verhoustinska, muzikoloģe Inese Lūsiņaun Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Par OKartes Talantu programmu

OKartes Talantu programma ir iespēja ikvienam radošam, centīgam un aizrautīgam jaunietim vecumā no 10 līdz 20 gadiem neapstāties pie sasniegtā, saņemt stipendijas un profesionāļu atbalstu sava talanta izkopšanai un mērķu īstenošanai. Līdz šim jau īstenota OKartes Talantu programmas pirmā kārta - SPORTS, kurā atbalstu 10 000 latu apmērā saņēma talantīgi jaunieši sportā, tostarp šķēpmetējs, šī gada olimpietis Zigismunds Sirmais un kamaniņu braucēja, Pasaules kausa kopvērtējumā jauniešiem uzvarētāja Ulla Zirne u.c.. Šī gada janvārī noslēdzās otrā kārta - IZGLĪTĪBĀ UN ZINĀTNĒ. Tajā savu zinātnieka gēnu pierādīja jaunieši Oskars Kupčs un Kristiāns Melnis, kuri izgatavojuši alternatīvās enerģijas ierīces prototipu, un virkne jauno zinātnieku, kam ir padziļināta interese bioloģijā, medicīnā, ķīmijā un informācijas tehnoloģijās. Kā trešā un noslēdzošā paredzēta Talantu atbalsta programma KULTŪRĀ.Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 latu, ko plānots sadalīt starp 10-20 konkursa uzvarētājiem. Vairāk par OKartes Talantu programmu var uzzināt: www.okartestalanti.lv

 

Papildu informācija:

Inese Salmiņa

Projekta koordinatore

E-pasts: inese.salmina@porternovelli.lv

T. 67505290


Informācija pēc http://www.jaunatneslietas.lv