Logo_cabinet_web_small_original

Jau piekto reizi Japānas valdība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un valsts aģentūru „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru” piedāvā iespēju jauniešiem no Latvijas piedalīties Starptautiskajā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā.

Apmaiņas programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības starp Latvijas un Japānas jauniešiem, tādējādi stiprinot starptautisko sadarbību un dodot iespēju jauniešiem labāk iepazīt un izprast abu valstu kultūru un sabiedrību.

PLĀNOTĀS AKTIVITĀTE

Apmaiņas programma notiek divos posmos:

1) Latvijas jauniešu grupa laikā no 2012.gada 1. līdz 18. jūlijam dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Japānu. Apmaiņas brauciena laikā jaunieši kopā ar dalībniekiem no Japānas piedalīsies dažādos jaunatnes pasākumos, tai skaitā starptautiskā jaunatnes konferencē un diskusiju forumā, kā arī apmeklēs dažādas vietas, institūcijas un tiksies ar Japānas jauniešiem un iepazīsies ar Japānas kultūru un tradīcijām.

2) Japānas jauniešu grupa viesosies Latvijā laikā no 2012. gada 9. līdz 26.septembrim, kopā ar Latvijas jauniešiem apmeklējot dažādas valsts un pašvaldības iestādes, organizācijas, piedaloties diskusijās un iepazīstot Latvijas kultūru un vēsturi.

Potenciālajiem dalībniekiem jābūt iespējai piedalīties visās abās valstīs paredzētajās aktivitātēs un pasākumo

KĀ KĻŪT PAR DALĪBNIEKU?

No Latvijas apmaiņas programmā piedalīsies 11 dalībnieki un 1 grupas vadītājs. Pretendentu pieteikumus izvērtēs un dalībniekus izraudzīsies Izglītības un Zinātnes ministrijas un „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras” kopīgi izveidota komisija.

Visas ar apmaiņas braucienu saistītās izmaksas (izņemot dalībnieku apdrošināšanu) sedz Japānas valdība.


Prasības dalībniekiem:

- vecums no 18 līdz 30 gadiem (dzimšanas datums starp: 02.04.1981 un 01.04.1994);
- labas angļu un/vai japāņu valodas zināšanas;
- vēlme un motivācija piedalīties visos Japānas vizītes laikā paredzētajos pasākumos;
- vēlme un gatavība piedalīties Japānas jauniešu vizītes Latvijā organizēšanā;
- ir iespēja apmaiņas programmā iegūtās zināšanas nodot plašākai sabiedrībai;
- ir vēlme nākotnē turpināt sadarbību ar Japānu dažādās jomās.


Pieteikšanās: aizpildot pieteikuma anketu un uzrakstot eseju par tēmu „Three things that could bridge Latvia and Japan” un to visu nosūtot uz e-pastu ieva.grundsteine@jaunatne.gov.lv līdz 24. aprīļa plkst. 13:00. No visiem pretendentiem 15-20 atbilstošākie tiks uzaicināti uz intervijām 14. un 15. maijā.

KONKURSA NOLIKUMS

PIETEIKUMA ANKETA

Kontaktpersona:
V/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”
Ieva Grundšteine vai Vladislava Šķēle
Tālr.: 67358069
E-pasts: ieva.grundsteine@jaunatne.gov.lv


Informācija pēc http://jaunatne.gov.lv