Aicinām apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Daugavpilī “CITS BAZĀRS”

Cits-bazars-2030_max_original

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbības partneris Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Daugavpilī “CITS BAZĀRS”, kas norisināsies 8.februārī no plkst.10.00-15.00 T/C “Solo”, Rīgas ielā 9.

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Daugavpilī “CITS BAZĀRS” piedalīsies vairāk nekā 35 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Latgales – Daugavpils un Rēzeknes pilsētu un novadu skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – rotaslietas un aksesuārus, dizaina apģērbu un preces mājai, spēles bērniem, kā arī pašu ražotās veselīgas pārtikas preces un saldos kārumus.
Kā atzīst Latgales plānošanas reģiona LUC Vadītājs Andris Kucins: „Mums kā Latgales uzņēmējdarbības centram ir patiess prieks redzēt, ka jauniešu vidū biznesa domāšana, entuziasms realizēt tieši savas idejas ik gadu pieaug, un domāju, ka nākotnē liela daļa arī veidos savu biznesu.”
Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālā pasākuma Daugavpilī “CITS BAZĀRS” ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Labākais skolēnu mācību uzņēmumu stends, Inovatīva biznesa ideja, Labākā pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums, Komerciālākais uzņēmums. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Latgales Uzņēmējdartbības centrs, Daugavpils Biznesa inkubators, Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Biznesa attīstības nodaļa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Daugavpils nodaļa, Europe Direct Informācijas centrs Daugavpilī, biedrība „Daugavpils novada uzņēmēju padome”, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa, Biedrība JCI.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Tā ir neatsverama pieredze jaunam cilvēkam jau skolas laikā – saprast un novērtēt, ko reāli nozīmē būt uzņēmējam. Tā pamazām veidojas jauna uzņēmēju paaudze, kas ar saviem uzņēmumiem sekmēs reģionu attīstību nākotnē,” vērtē SMU programmas organizators Latvijā – Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Reģionālo pasākumu CITS BAZĀRS Daugavpilī atbalsta Swedbank, Daugavpils pilsētas domes Attīstības depatraments, LPR Latgales Uzņēmējdarbības centrs, T/C „Solo”, Park Hotel „Latgola”, Latviešu kultūras centrs.

Par JA Latvia
JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991.gada.
Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.
JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 100 000 skolēniem visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:
•  Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9.klasei.
•  Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12.klasei.
•  Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12.klasei.
•  Līderu programma 10.–12.klasei.
•  Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programmu
Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12.klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.
Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2018./2019.mācību gadā JA Latvia ir reģistrējusi 1200 SMU, kas ir labākais rādītājs JA Latvia pastāvēšanas laikā.

AFIŠA

Papildus informācija:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
Pedagogs – karjeras konsultants
Santa Čeirāne
Santa.ceirane@ip.daugavpils.lv
t. 29196866