1_original

Daugavpilī,  21.06.2016.  Daugavpils Centrālajā parkā notiks bezmaksas publiskas jogas nodarbības.

Norises laiks:

12:00-13:00 nodarbības pieaugušajiem

13:00-14:00 nodarbības bērniem un  jauniešiem

 

Pasākumu organizē:

 

Biedrība “ETNOSENĀS KULTŪRAS BIEDRĪBA "SVAGA"” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departamentu.

 

Starptautiskās Jogas dienas mērķis:

 

1. Iepazīstināt ar Jogu kā ceļu uz holistisku veselību un piesardzīgumu.

2. Bagātināt latviešu dzīvi un kultūru ar jogas praktizēšanas pozītīvajām vērtībām.

3. Iepazīstināt publiku ar daudzveidīgām jogas fiziskām, garīgām un mentālām tradīcijām un praksēm.

4. Apvienot Latvijas  jogas praktizētājus un pētniekus zem harmonijas un miera karoga.

 

Visi tiek laipni aicināti uz  atklātām nodarbībām!

 

Visā pasaulē Starptautisko Jogas dienu atzīmē 21. jūnijā, lai iepazīstinātu sabiedrību ar jogas praktizēšanas pozitīvo ietekmi, kas nodrošina harmoniju un pilnību dažādās dzīves sfērās.

2014. gada 27. septembrī savā uzrunā ANO Ģenerālasamblejai godājamais Indijas premjerministrs Narendra Modi piedāvāja pasludināt 21. jūniju par Starptautisko Jogas dienu.  2014. gada 11. decembrī Indija iesniedza rezolūcijas projektu ANO Ģenerālasamblejā. Šī iniciatīva guva daudzu pasaules valstu līderu atbalstu. Kopā 175 nācijas atbalstīja Apvienoto Rezolūciju Nr. 69 / 131, kura no visām šāda tipa ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūcijām guva vislielāku atbalstu. Tā beidzot tika pieņemta bez balsošanas ar plašu atbalstu no 177 ANO dalībvalstīm.

Jogas galvenais mērķis ir absolūta vienotība, kas ir paša vārda “Joga” nozīme un būtība. Visā pasaulē Starptautisko Jogas dienu atzīmē 21. jūnijā, lai iepazīstinātu sabiedrību ar jogas praktizēšanas pozitīvo ietekmi, kas nodrošina harmoniju un pilnību dažādās dzīves sfērās. Jogu var praktizēt slimību profilaksei, veselības uzlabošanai vai garīgu problēmu atrisināšanai, ko izraisa drudžains moderns dzīvesveids. SJD logo attēlo harmoniju un mieru, kas ir pati jogas būtība. Rokas ar saliktām plaukstām uz logo simbolizē Jogu, kas atspoguļo individuālās un visuma apziņas saskaņu, ideālu harmoniju starp prātu un ķermeni, cilvēku un dabu, holistisko pieeju veselībai un labklājībai.