Img_9598_original

Šajās brīvdienās Stropu mežā notika Daugavpils ziemas orientēšanās čempionāts. Par medaļām sacensībās cīnījās  gandrīz 50 sportisti, to skaitā ne tikai daudzie daugavpilieši, bet arī viesi no Zarasiem un Rīgas.

Sacensības notika divas dienas: sestdien dalībniekiem vajadzēja atstāt savus konkurentus  pēc iespējas tālāk sev aiz muguras, jo tieši vidējās distances rezultāti kļuva par atskaites punktu izšķirošajā cīņā par  medaļām, kas norisinajās svētdien, sportistiem dodoties  garajās distancēs pēc handikapa principa.

Neskatoties uz to, ka 12-14 grupās daudzi dalībnieki pirmo reizi izmēģināja savus spēkus tādā sporta veidā kā ziemas orientēšanās, jaunie sportisti radīja cienījamu konkurenci saviem nedaudz vecākajiem un pieredzējušiem kolēģiem. Par čempioniem savās grupās kļuva Solvita Maļina (S12), Sergejs Rudenko (V12), Anastasija Ivanova (S14) un Maksims Latkovskis (V14). Toties, topošo kluba junioru vidū līderu pozīcijas pārliecinoši noturēja Jūlija Matvijenko (S16) un Jevģēnijs Danilovs (V16).

Elites grupā norisinājās spraiga cīņa starp Lietuvas un Latvijas pārstāvjiem un, kaut gan pēc pirmās dienas starta medaļu sadalījums bija līdzvērtīgs – 3:3, OK „Stiga” orientieristi garajā distancē tomēr izrādījās pārāki, atstājot kaimiņiem tikai vienu godalgu – par laimīgo kļuva Andrius Michailovas, kas kopvērtējumā ierindojās trešaja vietā. No ceturtās pozīcijas uz otro pakāpās Viktors Lesčovs, bet par čempionu ar „nieka 2 minūšu pārsvaru” kļuva Aleksandrs Zilis. Sieviešu konkurencē viss medaļu komplekts aizceļoja kluba „Stiga” orientieristēm – pirmo vietu izcīnīja Ļubova Pavļukova, atstājot aiz sevis  sudraba godalgas īpašnieci Olgu Zīli un „bronzas” ieguvēju Anastasiju Smoļakovu.

Veterānu grupās zelta medaļas izcīnīja Ilona Gricāne (S40) un Vjačeslavs Dedelis (V50). Jāpiebilst, ka daudzi kluba veterāni šoreiz startēja elites grupā, jo jau pēc pāris dienām viņi dosies uz Pasaules veterānu čempionātu orientēšanās ar slēpēm, kas 25.-26. februārī norisināsies Ukrainā. Mūsu klubu pārstāvēs Ļubova Pavļukova, Viktors Lesčovs, Vjačeslavs Gajevskis, Aleksandrs Zilis un Vjačeslavs Dedelis. Novēlēsim viņiem veiksmi!