Serža Li mākslas sintēzes biedrība

Ienākt ar Facebook

Daugavpils biedrība “Serža Li mākslas sintēzes biedrība” ir jauniešu organizācija, kuras dalībnieki ir studenti un visi interesenti, kas apgūst dažādus mākslas veidus. Biedrība tika izveidota ar mērķi popularizēt un attīstīt dažādu kultūras mākslu sintēzi un realizēt to mijiedarbību. Mākslas sintēze ir viens no svarīgākajiem līdzekļiem, kas atbilst mūsdienīgas sabiedrības mākslas idejas pieprasījumam.

Biedrības prioritātes ir:

· apvienot jaunatni ar mērķi – piesaistot tos dažādai mākslai (mūzikai, dejai, teātrim, cirkam, horeogrāfijai utt.);

· biedrības studijā sniegt iespēju jaunatnei mācīt dažādu mākslu, kura ir orientēta uz fantāzijas un tēlainas domāšanas attīstību, kā arī muzikālo spēju, dzirdes un ritma izjūtas attīstību;

· organizēt un novadīt dažādā veida muzikāli teatrālās izrādes un pasākumus;

· radošo spēju attīstīšana, domājošu un jūtīgu, mīlošu un aktīvu cilvēku audzināšana;

· dažādu kultūru pasākumu apmeklējums Latvijā un ārvalstīs.

 

Biedrības „Serža Li mākslas sintēzes biedrība” biedriem ir pieredze dažādu mākslas pasākumu organizēšanā un vadībā. Pirmo reizi Daugavpilī biedrība organizēja Eiropas dienas atzīmēšanas pasākumu. No 2012. gada marta līdz maijam tika organizēts un īstenots projekts „Eiropas diena”, kas sastāvēja no dažādam aktivitātēm: mākslas sintēzes koncertuzveduma „...no sirds uz sirdi: Ceļojums pa mākslas zemi Eiropas dienā” un citām radošām aktivitātēm, kuros piedalījās dažādu tautību un kultūru bērnu un jauniešu grupas. Biedrība arī organizēja un novadīja Eiropas Savienības programmas “Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projektu „Creative art – urban crafts”, kura laikā tika veiksmīgi realizēta apmaiņa starp Latvijas un Igaunijas jauniešiem. Kā arī projektu “Jauniešu modernizēta mūzikla “Karmena” iestudēšana”. Projekta dalībniekiem - radošiem jauniešiem - tika dota iespēja mācīties dejot, dziedāt, piedalīties koncertos bērnu namos un jauniešu modernizētā mūzikla „Karmena” izveidošanā. 2013. gada jūlija sākumā jaunieši prezentēja mūziklu Daugavpils teātrī.