izdrūkāt

Zinātkārie pilsētnieki

Nometnes norises vieta: Daugavpils Valstspilsētas vidusskola

Norises laiks: 03.06.2024. - 21.06.2024.

Nometnes norises adrese: Jelgavas ielā 30a, Daugavpils

Сena: 120 EUR

Nometnes tematika: Daudzpusīgu prasmju un interešu attīstoša nometne ar plašu aktivitāšu piedāvājumu.

Bērnu vecums: 7-10 gadi

Valoda: Latviešu

Darba laiks: 8.00-17.00

Dalībnieku skaits: 40

Nometnes mērķis:
Paplašināt bērnu redzesloku ārpus ierastās ģimenes vides un ikdienas parādumiem.

Nometnes uzdevumi:

•Izpētīt Daugavpils pilsētu apmeklējot kultūrvēsturiskās vietas. Bērniem tiek attīstīta vēlme, apziņa un zināšanas, lai ar savu rīcību ikdienā viņi rūpētos par savu ģimeni, pilsētu un saudzētu apkārtējo vidi. Nometnes gaitā tiek:
• Radīti apstākļi dažādu radošo ideju realizēšanas iespējām;
• Attīstās garīgās un fiziskās īpašībās.

Nometnes plānotās aktivitātes:

Nometnes laikā tuvāk iepazīsim savu pilsētu: vēsturiskas vietas un citus dažādus objektus, sporta veidus, atpūtas vietas, piemēram, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kurā skolēni attīstīs savas radošas prasmes. Latgales Centrālā bibliotēkā izpētīs daudzas 21.gadsimta tehnoloģijas. Daugavpils zooloģiskais dārzā apskatīs dzīvniekus, kas mīt tropu džungļu ekspozīcijā. Apmeklējot Daugavpils Māla centru izjutīs keramikas darbnīcas garu (tiek apskatīts - darba mēbeles, podnieku virpa gan mehāniskā – ar kāju darbināmā, gan elektriskās). Attīstīsim prasmes Daugavpils inovācijas centrā veicot neparastos eksperimentus. Apmeklēsim Tradīciju māju, kurā izpētīsim latviešu tautas tradīcijas.
Turpināsim vides izpēti apmeklējot zirgu izjādes Daugavpilī (Zirgu sporta cienītāju bērnu klubu). Bet arī pētīsim kā attīstās tehnoloģijas, bagātinot redzesloku apmeklējot ekspozīciju “RetroGaraž-D”, kurā tiek piedāvāts apskatīt retro automašīnas, tādas kā “Volga”, “Žiguļus”, utt. Dosimies dažādos meistarklasēs, piemēram, “brīnumģipsis” vai sveču liešana, vanna bumbu gatavošana, kas piedāvā tādi uzņēmumi kā Z/S “Kļava” un biedrība “Jautrie bērni”. Arī tiek plānots meistarklase pie amatu meistara keramikā. Rīkosim arī dažādus sporta pasākumus, lai attīstu veselīgu dzīvesveidu.

Nometnes apmeklējuma vietas:

Kā arī apciemosim pilsētas uzņēmumus un iestādēs, piemēram, VUGD, NMPD, utt., kuri labprāt pieņems nometnes dalībniekus.
Dosimies ekskursijā izpētīt Latgales pusi. Vispirms plānosim apmeklēt Līvanu stikla muzeju, pēc tam sevi izjūst kā karalienes un karaļi, apmeklējot Preiļu lelles muzeju. Ekskursijas laikā pusdienosim Maizes muzejā un atpakaļ ceļā uz mājām apmeklēsim briežus.
Nometnes plānotas aktivitātes var mainīties atkarībā no valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Prognozējamās nometnes dienas kārtība:

8:00. – 8:30. Pulcēšanās, rīta rosme
9:00. – 9:30. - Brokastis
9:30. – 11:45. Tēmas iepazīšana, nodarbību laiks
12:00. – 12:30. Pusdienas
12:30. –15:00. Nodarbības (dažādās nozares skolotāji),
pastaigas, ekskursijas
15:00 – 15:30. Launags
15:30 – 17:00 – Nodarbības pēc interesēm.

Informācija par nometnes vadītāju
Irina Pipčenko
27021280 irina.pip4enko@gmail.com